- 1. Sváb pecsenye (Nosalty) A sváb pecsenye igazi sváb étel, ami viszonylag gyorsan (egy órán belül) elkészül. Nem kell ennek túl paradicsomosnak lenni, csak, ha valaki kimondottan szereti. Egy vagy két evőkanál sűrített paradicsom bőven elég
- 2. Gyümölcsleves - ahogy a Nagyi csinálta (Nosalty) Gyerekkoromban a nagymamámnál ettük ezt a levest, és nagyon szerettük. Ma a finnyás kislányomnak készítettem, és nagyon ízlett neki. Ennél nagyobb elismerés nem kell.
- 3. Rakott édesburgonya csirkemellel (Nosalty) Rakott krumpli, de nem úgy! Szerintem nagyon finom, remélem, kipróbáljátok!
- 4. Krémes kovászos uborkás tésztasaláta (Nosalty) Ha nyáron mindenhez kovászos uborkát ennél, ezt a krémes tésztasalátát is szeretni fogod. Savanykás, kapros, frissítő és laktató egyszerre, ráadásul nem kell hozzá semmi extra: egy jó adag rövid tészta, pár rop
- 5. Feketecseresznyés tejpite (Nosalty) Ez tényleg az egyik legegyszerűbb süti, elrontani nem lehet, csak még jobbá tenni! Ezt a receptet én most amarettóval és extra mandulával tuningoltam fel. Természetesen bármilyen más gyümölcsből összedobhatjátok.
- 6. Meggyleves egyszerűen (Nosalty) A kisfiam imádja a meggylevest, de sajnos télen nem kapok friss gyümölcsöt, még fagyasztottat is nehezen, így meggybefőttből csináltunk. Anyósom tejszín helyett tejfölt tesz bele, az is nagyon finom, de mi már megszo
- 7. Sonkás tésztasaláta (Nosalty) Nagyon finom ízes saláta, akár köretként is kiváló lehet.
- 8. Citromos-olívás tepsis csirke (Nosalty) Ez a csirkés recept egy igazán egyszerű és ízletes fogás évszakoktól függetlenül. A citrom és az olíva kombinációja igazán lédús, pikáns és frissítő egyveleget alkot. A befűszerezett combokat hagymaágyra fek
- 9. Gyümölcsdarabos meggydzsem (Nosalty) A hétvégére beérett a meggy a kertben. Sajnos idén a fagy miatt nem lesz sárgabarack, amiből minden évben főzünk lekvárt. Ezért lett a meggy sorsa a dzsemfőzés. A magvalás eléggé türelem játék, de nagyon megér