- 1. Online időpontfoglalást vezet be az egészségügyben az állam A magyar újraiparosítási stratégia kiemelt szerepet szán az egészségiparnak.
- 2. Ezek az ország legolcsóbb és legdrágább utcái: százszoros a különbség A legdrágább lakóingatlanokat tavaly a budapesti Költő utcában adták el, közel 2,5 milliós négyzetméteráron, míg a legolcsóbbakat Mezőhegyes külterületén, 21-23 ezer forintért.
- 3. Percze Rajmond: aggasztóan romlik a hazai talajok állapota A helytelen talajművelési módok, valamint a túlzott vegyszer- és műtrágya-használat a talaj ökoszisztémájának súlyos károsodásához vezet.
- 4. A kormány 2024. április 1-ig meghosszabbítja a betéti kamatsapkát Összeghatár meghatározása nélkül a vállalkozásokra vonatkozóan is kiterjesztik a betéti kamatsapkát.
- 5. Utazási csomagok: erősítené a vásárlók védelmét az Európai Bizottság Hamarosan módosulhat az utazási csomagokról szóló uniós irányelv; a legfontosabb tudnivalókat az Európai Bizottság szakértői foglalták össze.
- 6. Újabb közzétételi eljárás indul ipari erőművi kapacitások csatlakozására 2023 első tíz hónapjában több mint 1500 megawattal nőtt a hazai naperőművek, napelemes rendszerek összes beépített teljesítménye.
- 7. MNB: 1 százalék alatti a negyedéves kgfb-díjnövekedés A személyautók átlagos állománydíja szeptember végén 52,5 ezer forintot tett ki.
- 8. Élelmiszerboltokat minősített a Szupermenta Az üzleteket klasszikus vásárlói szempontok alapján is felmérték a Szupermenta „nyomozói”.
- 9. Dinamikus bővülés előtt áll az elektromos járművek töltési infrastruktúrája A következő öt évben az elektromos járművekkel kapcsolatos támogató infrastruktúra-ügyletek összértéke világszerte elérheti az 57,4 milliárd dollárt – derül ki a DLA Piper és az Infralogic közös globális fe
- 10. Diákész, Közész, Mmosz: további 30 ezer magyar munkavállaló vonható be A jelenlegi jogszabályi környezet újragondolása további 30 ezer magyar munkavállaló megszólítását jelentené – állítja az összesen 420 ezer atipikus keretek között foglalkoztatott dolgozók kétharmadát képvise