- 1. Szemölcs az arcon, a nyakon és a talpon - így írtható ki végleg Akinek volt már dolga szemölccsel, tudja, hogy nem olyan könnyű megszabadulni tőle. De mit tehetünk, ha végleg le akarunk számolni a kellemetlenségekkel?
- 2. Ez az ízületeket károsító betegség is a hasunkból indul ki. Egyre biztosabb, hogy az autoimmun betegségek létrejöttében is lehet a bélflórának.
- 3. Melanóma a szemen: gyorsan áttétet képezhet. Ezt az elváltozást ne hagyja annyiban A szemben kialakuló melanóma agresszív daganat, és gyakori az ötvenedik iksz után. Ha nem vesszük időben észre, a szem elvesztésével is járhat.
- 4. Körömgomba: miért alakul ki, hogyan kezelhető, és mit érdemes tudni a legmodernebb megoldá... A körömgomba kezelése ma már nem egyetlen módszeren múlik. A klasszikus gombaellenes szereket, a lézeres eljárásokat, az új gyógyszerformákat és az otthoni kiegészítő módszereket kombinálva sokkal nagyobb esélly
- 5. Orvosmeteorológia: sivatagi szárazságú légtömeg közelít felénk szombaton Ezekre kell most nagyon vigyáznia az időjárás-érzékenyeknek
- 6. Covid: emelkedett a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben Figyelmeztet az Nngyk - hamarosan több lesz a beteg.
- 7. 102 évesen ő a világ legidősebb orvosa – elárulta titkát a hosszú élethez Egyik tanácsa, hogy soha ne hagyjuk abba a tanulást.
- 8. Mit ehet a kutya, és mi az, ami semmiképp sem javasolt? A kutya táplálása nem csupán arról szól, hogy jóllakjon, hanem arról is, hogy hosszú, egészséges életet élhessen.
- 9. Mikortól és meddig fertőz a kötőhártya-gyulladás? Ezért fontos ismerni a lappangási időt. A kötőhártya-gyulladás tünetei gyakran késve jelentkeznek, miközben a fertőzés már csendben terjed – érdemes ezért tudni, milyen lappangási idővel szükséges számolni.
- 10. Az igazság a természet gyógyító erejéről – mit mond a tudomány, és mit hiszünk mi? Sokan hisznek benne, hogy a természetes gyógymódok biztonságosak és hatékonyak, de a tudomány szerint nem minden növényből készült szer jelent valódi gyógyírt – sőt, egyesek akár veszélyesek is lehetnek.